منوی اصلی 
Skip Navigation Links
سایر پیوندها 
Skip Navigation Links

برگزاری آزمون سراسری سال 1398

10/4/1398

 آزمون سراسری سال 1398 در روز های پنج شنبه و جمعه مورخ 98/4/13،14 در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می گردد.

دکتر مهدی کاشانی نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با اعلام مطلب فوق افزود: آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه­هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم انساني در صبح پنج­شنبه مورخ 98/04/13، داوطلبان گروه آزمايشي هنر در بعد از ظهر پنج­شنبه مورخ 98/04/13، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه مورخ 98/04/14 و داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه مورخ 98/04/14 در 381 شهرستان و بخش مختلف كشور برگزار خواهد شد. 

در استان گلستان تعداد 30862 داوطلب در پنج گروه آزمایشی ثبت نام نموده اند که از این تعداد 18223 داوطلب زن و 12639 داوطلب مرد هستند که در مجموع نسبت به سال گذشته 11/37 درصد افزایش داوطلب در استان داشته ایم. تعداد داوطلبان استان به تفکیک گروههای آزمایشی بصورت 2181 گروه ریاضی، 15579 گروه تجربی، 7573 گروه انسانی، 3964 گروه زبان و 1565 گروه هنر می باشد.

در شهر گرگان نیز تعداد 9029 داوطلب شامل 5665 داوطلب زن و 3364 داوطلب مرد در گروهای آزمایشی مختلف شرکت نموده اند که در گرگان بیشترین داوطلب شرکت کننده در گروه آزمایشی تجربی و کمترین داوطلب در گروه آزمایشی هنر می باشد.

آقای کاشانی نژاد در خصوص کارتهای شرکت در آزمون داوطلبان و پرینت و دریافت آن توضیحاتی به شرح ذیل ارائه نمودند که لازم است داوطلبان عزیز با دقت مطالعه نمایند

كارتهاي‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم انساني‌، هنر و زبانهاي خارجي‌ به همراه برگ راهنماي شركت در آزمون از روز يكشنبه مورخ 98/04/9 لغايت روز چهارشنبه مورخ 98/04/12 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع ­رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قابل دسترس می باشد. لذا كليه‌ متقاضيان شركت‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع‌ رساني مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سريال كارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كدپيگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام‌خانوادگي، كد ملي و سريال شماره شناسنامه يك نسخه پرينت از برگ راهنما و كارت شركت در آزمون تهيه نمايند. بديهي است داوطلباني كه در 2 يا 3 گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت كارت گروه آزمايشي دوم و يا گروه هاي آزمايشي دوم و سوم (گروه­هاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي) خود اقدام نمايند. داوطلبان براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس­دار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايد براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.

تذكر مهم: چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به پايگاه اطلاع‌ رساني سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، و يا كد پيگيري ثبت­ نام اقدام نمايند و به هيچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمايند. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلباني فراهم مي­باشد كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلباني كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.

دکتر کاشانی نژاد با آرزوی موفقیت برای داوطلبان گرامی توصیه و تاکید نمودند از آوردن هرگونه وسایل اضافی مانند کیف، تلفن همراه، ساعت های هوشمند، ماشین حساب و ......در محل آزمون خودداری نمایند و با مراجعه به سایت سازمان سنجش و کسب اطلاعات بیشتر در ساعت مقرر در محل آزمون حضور یابند.

 

 

 

 

ورود به سیستم 
 
 
پیوندهای مهم 

تشکيلات | امور آموزشي | تحصلات تکميلي | آيين نامه | فرم ها | تقويم آموزشي  | سيستم اساتيد | سيستم دانشجويي
دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان - معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي - 1385