منوی اصلی 
Skip Navigation Links
سایر پیوندها 
Skip Navigation Links

برگزاري اولين دوره آزمون زبان انگليسي MSRT در استان گلستان

7/8/1396

برگزاري اولين دوره آزمون زبان انگليسي MSRT در استان گلستان

مجري: دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

بدينوسيله به اطلاع داوطلبان محترم استان گلستان مي رساند كه دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان به حوزه هاي برگزاري آزمون msrt اضافه شده واز آذر ماه 96 آزمون در دانشگاه فوق برگزار مي گردد.

نماينده تام الاختيارآزمون هاي سازمان سنجش آموزش كشور در دانشگاه علوم كشاورزي اعلام كرد: با پيگيري هاي بعمل آمده با وزارت علوم تحقيقات، فناوري واخذ مجوز براي برگزاري آزمون مذكور به جهت ايجاد فرصت و فضاي مناسب براي داوطلبان متقاضي اين آزمون صورت گرفت و منبعد داوطلبان جهت شركت در اين آزمون نيازي به سفر كردن به استان هاي ديگر و صرف هزينه و زمان، و نگراني هاي آن را ندارند.

آزمون زبان انگليسيMSRT جامع ترين آزموني زباني است كه در ايران توسط وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري اطلاعات برگزار مي شود . اين آزمون 10 بار در سال برگزار مي شود و هر داوطلب مي تواند چندين بار در آن شركت كند و اگر بار اول نتوانست در آزمون نمره قابل قبول كسب كند ، مي تواند دوباره در آن شركت كند . اعتبار نمره آزمون MSRT دو سال است و اگر داوطلب بعد از گذشت دو سال احساس نياز به نمره اين آزمون كند ، بايد دوباره در آزمون شركت كند . ابتدا داوطلب بايد در سامانه آزمون MSRT ثبت نام كند و پروفايل شخصي بسازد و بعد از تكميل قسمت اطلاعات شخصي ، بايد يك عكس تمام رخ و جديد با پس زمينه روشن ، اسكن صفحه اول شناسنامه ، اسكن كارت ملي ، اسكن آخرين مدرك تحصيلي و اسكن كارت دانشجويي را پيوست كند و پروفايل خود را آپلود كند . حال داوطلب مي تواند در پروفايل خود تقويم آزمون ها را نگاه كرده و مطابق با آمادگي خود در آنها ثبت نام كند . سيستم به شما مدت زماني را اعلام مي كند تا هزينه آزمون MSRT را به صورت اينترنتي پرداخت كنيد . هزينه اين آمون 60 هزار تومان مي باشد .
اگر داوطلبي در آزمون MSRT ثبت نام كرده باشد اما با توجه به شرايط تصميم بگيرد كه تاريخ امتحان را عوض كند تا بتواند آمادگي بيشتري كسب كند ، مي تواند تا حداكثر 15 روز قبل تاريخ امتحان بايد در پروفايل خود به قسمت ارسال و دريافت پيام برود و درخواست تعويض تاريخ امتحان كند . لازم به ذكر است انتقال فقط به آزمون بعدي امكان پذير است و امكان انصراف از آزمون وجود ندارد .
اعلام نتايج آزمون MSRT يك هفته بعد از برگزاري اعلام مي شود و داوطلب مي تواند در پروفايل خود كارنامه را رويت كند و آن را چاپ كند . بايد دقت شود كه هر آزمون ظرفيت خاصي را دارد و
بهتر است هرچه زودتر اقدام به ثبت نام كنيد ، چون در صورت ديدن پيام (( ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده است )) ، هيچ شانسي براي شركت در آزمون MSRT در آن تاريخ خاص نخواهيد داشت .

جزئيات آزمون زبان MSRT

 اين آزمون 100 دقيقه اي شامل 100 سوال مي باشد كه از چند بخش تشكيل شده است .
در بخش شنيداري 30 سوال مطرح مي شود كه زمان پاسخ گويي به آن بعد از اتمام پخش سي دي است و حدودا 30 تا 35 دقيقه وقت نياز دارد .
در بخش گرامر 30 سوال مطرح مي شود كه زمان پاسخ گويي به آن 20 دقيقه مي باشد .
در بخش درك مطلب 40 سوال مطرح مي شود كه زمان پاسخ گويي به آن 50 دقيقه است .
عموما دفترچه ها در دو زمان پخش مي شوند . اول دفترچه بخش اول پخش مي شود و بعد از جمع آوري آن دفترچه اي حاوي سوالات بخش دوم و سوم پخش مي گردد .
حداقل نمره قابل قبول براي پذيرش در دانشگاه هاي مورد اعتبار كشور ، 50 مي باشد . البته هر داوطلب بايد با توجه به رشته درخواستي و دانشگاه مد نظرش ، نمره خاصي را بگيرد .
نكته قابل توجه اين است كه اين آزمون نمره منفي ندارد .
منابع مختلفي براي آمادگي در اين آزمون معرفي شده كه از بهترين آنها مي توان به رفرنس هاي آزمون تافل ، كتاب هاي تافل لانگمن ، 504 Essential Words For Toef و تست هاي تافل ibt اشاره كرد .

ورود به سیستم 
 
 
پیوندهای مهم 

تشکيلات | امور آموزشي | تحصلات تکميلي | آيين نامه | فرم ها | تقويم آموزشي  | سيستم اساتيد | سيستم دانشجويي
دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان - معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي - 1385